Δυνατό ξεκίνημα και μετάλλιο για την Ελληνική ομάδα στο Mussanah Race Week

Ο αθλητής του Ι.Ο.ΡΙΟ ΙΑΣΩΝ Σταύρος Παπαπαναγιώτου με προπονητή τον Κωνσταντίνο Χανιώτη κατέκτησε την 3η θέση της γενικής κατάταξης στα Laser 4.7 στο Mussanah Race Week.

Το διάστημα από 14-21/1/2017 στο Ομάν ολοκληρώθηκε η Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Εβδομάδα "Mussanah Race Week" στην οποία συμμετείχε και κατετάγη στην 3η θέση της γενικής κατάταξης των Laser 4.7 ο αθλητής του Ι.Ο.ΡΙΟ ΙΑΣΩΝ Σταύρος Παπαπαναγιώτου με προπονητή και συνοδό τον Κωνσταντίνο Χανιώτη.

Οι αγώνες κρίθηκαν κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή αφού οι έξι πρώτοι αθλητές ήταν πολύ κοντά βαθμολογικά. Η ψυχραιμία που υπέδειξαν όμως προπονητής και αθλητής καθώς και η επιτυχία στην εκδίκαση της ένστασης που υπέβαλαν κατά του αθλητή από το Ομάν, ανέβασαν τον Έλληνα αθλητή μας στο 3ο σκαλί του βάθρου. Αξίζει να σημειωθεί πως ήταν η μοναδική Ελληνική συμμετοχή.